Přípravka volejbalového oddílu Lokomotiva Plzeň pracuje posledních osm let pod vedením manželů Naděždy a Václava Vlasákových. Protože počet dětí se za poslední roky ztrojnásobil, přidala se k nim zkušená trenérka Jitka Brokešová a každoročně pomáhají s trénováním rodiče, kteří do oddílu přivedou své ratolesti.

     V současné době přípravku navštěvuje 64 dětí. V tomto počtu je zahrnuta i desítka dětí z předpřípravky. Ta vznikla letos poprvé díky velkému zájmu rodičů dětí, které zatím věkem nedosahují na trénování v přípravce. Děti se zde formou her pod vedením zkušených trenérek učí orientaci v prostoru, práci s míčem, obratnosti. Trénují jednou týdně.

     Přípravka trénuje dvakrát týdně. Na pondělním tréninku jsou děti rozděleny podle věku a výkonnosti a trénují ve dvou skupinách. Činnost je zaměřena na volejbalovou průpravu a přípravu na turnaje. Čtvrteční trénink probíhá společně a formou kruhového tréninku rozvíjíme především všeobecné pohybové dovednosti dětí (atletická abeceda, gymnastika, trampolína, správné držení těla, posilování). Díky pomoci rodičů (většinou bývalých volejbalistů) děti pracují v malých skupinách a činnosti jsou velmi různorodé.

     Děti z přípravky se pravidelně zúčastňují dvou celoročních soutěží - Městského přeboru města Plzně a soutěže barevného minivolebalu. V Městském přeboru hrají děvčata v kategorii mini, kde pravidelně končí mezi prvními (loni 3. místo) a v kategorii trojice, kde sbírají zkušenosti, do velkých turnajů. V barevném minivolebale každoročně končíme sérii turnajů celorepublikovým kolem.

     Sezónu začínáme vždy v srpnu týdenním soustředěním, které se již tradičně koná v Plasích. Jinak tomu nebude ani letos a již se těšíme na společně strávené chvíle s volejbalem, koupáním, hrami a kytarou.

Naděžda a Václav Vlasákovi