„Hned další den po posledním zápase sezóny, začíná sezóna nová“.
Tato věta asi nejvíc vystihuje postoj, se kterým pojal nově se skládající tým juniorek tzv. po-soutěžní období. Po 14ti denním odpočinku jsme začali trénovat nanovo. Trošku nestandardně, zato poctivě. Do tréninkového režimu jsme vložili aktivity, které nejsou běžní náplní tréninků volejbalistek.
Absolvovali jsme tréninky gymnastiky, juda i tenisu pod taktovkou profesionálních trenérů sportovního gymnázia v Plzni. Hned jak nám to počasí dovolilo, vylezli jsme ven na týmové výběhy + tréninky beach-volejbalu. Zúčastnili jsme se MČR SŠ v beach-volejbalu, kde pár Mentlová + Urbanová vybojoval 2.místo. Zajímavým zpestřením byl společný trénink a mix-turnaj na antuce s kluky USK Slavia Plzeň. To celé doplňovali poctivé kondiční tréninky, kde hlavní zaměření bylo na zpevňování a práci s vlastním tělem, následně na techniku cvičení v posilovně.
Myslím, že můžeme s čistým svědomím konstatovat, že toto období jsme využili na maximum. Na červenec dostali hráčky individuální plány, proto věřím, že každá přijde do srpna plně připravena.
Čeká nás náročná sezóna. Tým prošel docela zásadními změnami. Po skončení starších hráček, se do týmu zapojilo hned několik hráček z kadetské kategorie. Tím, že juniorská kategorie bude od příští sezóny tříletá, je skupina početnější, než tomu bylo v minulých letech. To nahrává i myšlence, že tým juniorek bude od příští sezóny mimo extraligy, výrazně zapojený do první ligy žen. Hlavním cílem bude zocelení týmu v těžkých zápasech, které 1.liga nabízí.
Tým juniorek 19/20:
Nahrávačky: Lucie Opavová, Barbora Kupilíková, Kateřina Hellmayerová
Blokařky: Lucie Švejnohová, Kateřina Beštová, Zuzana Šmejkalová, Tereza Červená
Libera: Adéla Kornerová, Gabriela Prokšová
Útočnice: Denisa Mentlová, Kateřina Chlumecká, Veronika Virtová, Barbora Pospíšilová, Vendula Mravčíková, Michaela Reiserová, Barbora Váchalová, Michaela Brichtová (host.Hlincovka)
Hlavní trenér: Jakub Brečka
Asistenti: Tomáš Netrval, Jindřich Pavlík
Statistik: Tomáš Netrval, Mirka Nohovcová
Vedoucí týmu: Stanislav Mentl
Příprava týmu se naplno rozběhne tradičně od 1.srpna v Plzni. Po prvních „náběhových“ dnech se tým přesune na Slovensko do Vysokých Tater na kondiční soustředění (7-13.8). Následně v termínu 16-22.8 absolvujeme společné už víc volejbalové dni v Klatovech. Poslední srpnový týden se už přesuneme do známého prostředí sportovního gymnázia v Plzni. I herní příprava bude kvalitní. 7. a 8.9 pořádáme turnaj doma. Zastoupení bude i tento rok kvalitní. Pozvání přijali týmy: VK KP Brno JKY, PVK OLYMP Praha JKY, České Budějovice ženy, Španielka Řepy ženy, Dobřichovice ženy. V termínu 13-15.9 nás pak čeká testovací turnaj SCM v Ostravě.
A víkend 21-22.9 už rozběhne novou sezónu zápasem v Budějovicích.
 
Věříme, že se na Vaši podporu budeme moct spolehnout i v následující sezóně.

Vidíme se v hale u kvalitního volejbalu.