1. Turnaj Ostrava
8.–9.2.2020
 
Ostrava – Plzeň 2:3 (-16,11,-16,20,-13)

Sestava: Hlaváčová, Boháčková, Korčáková, Švecová Aneta, Pospíšilová, Obrtlíková, libero: Krausová.

Střídaly: Hacaperková, Burdová

 

Vyjádření kapitánky: Tereza Hlaváčová

 V 1. zápase nás čekal soupeř se kterým jsme neměli žádné zkušenosti - Tj Ostrava. Tahali jsme se o každý bod a po vyrovnaných 4 setech nás čekal tiebreak, ve kterém jsme se lépe vypořádali s tlakem a dovedli zápas do vítězného konce. 

 

Vyjádření trenéra: Jindřich Pavlík

Vítězné utkání v pěti setech se vždy hodnotí dobře. Pro většinu hráček to bylo první utkání v extraligovém finálovém turnaji a nervozita byla znát. O Ostravě jsme měli základní informace, ale realita je v této kategorii vždy trošku jiná. Od začátku to byl "souboj" podání a příjmu, tomu odpovídá i "houpačka" prvních tří setů. Od čtvrtého setu už to byla bitva o každý míč a holky prokázaly, že jsou na vypjaté stavy skvěle připravené! I po prohraném čtvrtém setu se nevzdaly a šly odvážným útokem za vítězstvím v pátém setu. Výborný týmový výkon celého družstva a vítězný vstup do turnaje se silným domácím týmem.

 

 

 

Plzeň – OLYMP Praha 3:0 (20,25,15)

Sestava: Hlaváčová, Boháčková, Korčáková, Švecová Aneta, Pospíšilová, Obrtlíková, libero: Krausová.

 

Vyjádření kapitánky: Tereza Hlaváčová

 Ve 2. zápase jsme nastoupili proti týmu, který ze sezóny dobře známe. Do zápasu jsme vstoupili skvěle a 1. set vyhráli. Druhý set jsme ke konci začali zmatkovat, ale díky naší odvaze a trpělivosti vyhráli 27:25. Třetí set jsme pokračovali v naší hře a zápas vyhráli 3:0.

 

Vyjádření trenéra: Jindřich Pavlík

Ve druhém utkání s pražským Olympem holky předvedly jeden z nejlepších výkonů v této sezóně. Zejména smečařky zahrály ve velké pohodě a s vysokou variabilitou útočných úderů. Kromě druhého setu jsme měli zápas pod kontrolou a holky vydržely celé utkání hrát koncentrovaně a s minimem vlastních chyb. Vítězství je to velmi cenné, protože s Olympem jsme měli ze základní části vyrovnanou bilanci. Na holkách bylo dnes vidět obrovské odhodlání a víra ve vlastní hru.
 
 
 
 
 
Prostějov – Plzeň 3:1 (23,-12,12,14)

Sestava: Hlaváčová, Boháčková, Korčáková, Švecová Aneta, Pospíšilová, Obrtlíková, libero: Krausová.

Střídaly: Burdová, Hacaperková, Svobodová, 

 

Vyjádření kapitánky: Tereza Hlaváčová

 Třetí zápas jsme nastoupili proti nám neznámému Prostějovu. Přestože jsme se na ně večer připravovali, nedokázali jsme správně zareagovat na jejich hru a první set prohráli. Druhý set jsme zvládli udržet kvalitní servis a set vyhráli. Bohužel ve třetím a čtvrtém setu se to opět otočilo a my prohráli 3:1.

 

Vyjádření trenéra: Jindřich Pavlík

Zápas s Prostějovem byl v mnoha ohledech pro holky specifický (poprvé v roli favorita, možnost vyhrát skupinu a postoupit do první čtyřky, hrát proti "Aldovi") a tudíž mentálně i emočně náročný. I když jsme se v přípravě na zápas o těchto věcech bavili, hráčky tím zkrátka musí "projít". Za stavu 1:1 jsme již nedokázali udržet trpělivost v útoku a kvalitu na příjmu.Soupeř byl na nás výborně připraven a úspěšným technickým útokem srážel naše sebevědomí. My jsme tento zápas nezvládli. Prostějov je pro nás velká škola a poučení na čem do dalšího turnaje pracovat. Budeme připraveni a silnější!

 

Slovo na závěr turnaje: "My neprohráváme, protože buď vítězíme nebo se učíme!"

 

Za celý turnaj bych chtěl velmi poděkovat přítomným rodičům, kteří dorazily až do Ostravy a byly hodně slyšet! Celý tým vnímal Vaši podporu a věřil v úspěch.

DĚKUJEME VÁM!