Vážení příznivci plzeňského volejbalu,

v druhém díle našeho „volejbalového seriálu“ bychom vám rádi nabídli rozhovor s naší odchovankyní Adélou Benediktovou. V současnosti hráčkou VK Šelmy Brno, která první půlku letošní sezóny hostovala v extraligovém týmu žen Volejbalu Přerov.


Adéla Benediktová (20 let, blokařka)

VK Šelmy Brno

 

Adéla začínala s volejbalem v Plzni a prošla tak všemi mládežnickými kategoriemi v našem týmu TJ Lokomotiva Plzeň. Patřila mezi užší výběr kadetské i juniorské reprezentace ročníku 2000/2001.

 

Adéle jsme položili pár následujících otázek:

 

1) V jakém klubu teď hraješ a jak jsi zde spokojená?

Momentálně jsem na hostování v Přerově. Ale na konci ledna se vracím zpět do klubu Šelem Brno, kde působím už druhým rokem. V obou klubech jsem spokojená.

 

2) Jde zvládnout při extralize žen i studium vysoké školy?

Zatím studium VŠ zvládám, ale není to pro mne tak lehké skloubit. Když člověk chce, všechno jde, sport mě bohužel nebude živit navždy. Studuji na Masarykově univerzitě v Brně na Fakultě ekonomicko-správní obor Regionální rozvoj a cestovní ruch.

 

3) Vzpomeneš si, ještě jaký byl nejlepší zážitek, který jsi zažila s volejbalem v Plzni?

Zážitků ve Volejbale Plzeň mám spoustu, vyrostla jsem tu. Ale mezi ty nejsilnější patří určitě sezóna 2015/16, kdy jsme vyhrály 2. místo. Sešel se skvělý tým a bonusem byla medaile na konci sezóny.

 

4) Jaké máš další cíle?

Mým cílem je si v extralize žen vybojovat místo v základní sestavě a dlouhodobým snem je, že bych jednou chtěla zkusit zahraniční angažmá.

 

5) Co bys vzkázala mladým volejbalistkám, které se v současné době rozhodují, zda jít studovat na Sportovní gymnázium a hrát za Plzeň?

Vzkázala bych jim, že pokud opravdu chtějí hrát volejbal, tak SG je místo, kde se jim dostane skvělého skloubení tréninků, školy a zároveň i regenerace a zdravotní péče, kterou nemá každý mládežnický klub.

 

6) Kdy jsi začala přemýšlet o extralize žen?

Vlastně už v 11 letech, kdy jsme jako „mladý žáby“ mohly utírat palubovku na Final Four Českého poháru v Plzni.

 

7) Co pro tebe bylo motivací v průběhu studia na gymnáziu v každodenním tréninkovém procesu?

Motivací pro mě bylo stále se zlepšovat, abychom s týmem Plzně vyhrávaly v extralize, abych se udržela v týmu RD 2000/01 a jednou se možná mohla volejbalem živit.

Adélko, děkujeme za rozhovor a přejeme ti pevné zdraví v boji o základní šestku. ☺

Autor: Jindřich Pavlík