Turnaj Ex JKY 3A

Volejbal Plzeň – VK SGLD Brno 1:3 (23, -19, -19, -21)

Sestava: Hlaváčová, Virtová, Valentová, Boháčková, Chlumecká, Švejnohová L: Burdová

Střídali: Obrtlíková, Šebková

První zápas měl dvě fáze. První (1. + 2.set), kde jsme si zvykali na halu a nové prostředí. Hlavně na příjmu jsme nebyli stabilní. V těchto úvodních chvílích zápasu měly nahrávačky těžké pozice. Následně se útočnice musely neustále prát s plnou obranou soupeře. Druhá část (3. + 4.set), byla trošku opačně. Začali jsme výborně přihrávat, taky zvedat údery soupeře. K tomu se nám ale nepřipojily nahrávačky, takže jsme znovu nevyužili hodně pokusů na útoku. Navzdory tomu, že zápas má v našem podání plno kvalitních zákroků, nevede to k žádným bodům. To ale víme, proti soupeři těchto kvalit je potřeba vytáhnout extra zbraně. To se nám v prvním utkání turnaje povedlo jen částečně.

Volejbal Plzeň – PVK Olymp Praha 3:2 (-23, 20, 20, -22, 13)

Sestava: Šebková, Virtová, Valentová, Boháčková, Chlumecká, Švejnohová L: Burdová

Střídali: Hlaváčová, Stará K, Obrtlíková

Myslím, že pro diváka byl tenhle zápas hodně zajímavý. Plno dlouhých a kvalitních rozeher. Žádný z týmů nedokáže bodově odskočit, bojuje se o každý míč. Soupeř sice nenastupuje v nejsilnější možné sestavě, navzdory tomu ukazuje kvalitní a stabilní výkon. Každý set se dostává až do samotné koncovky, kde vždy vyhrává tým, který má o jeden dva body navíc. Tiebreak má dramatický průběh pro oba celky. My začínáme výrazně líp (8:3), soupeř ale bojuje dál a otáčí stav (10:12), nakonec jsme my o trošku lepší, trpělivější, agresivnější a i šťastnější, vítězství 15:13.

Volejbal Plzeň – TJ Ostrava 0:3 (-22, -19, -20)

Sestava: Šebková, Virtová, Valentová, Boháčková, Obrtlíková, Švejnohová L: Burdová

Střídali: Hlaváčová, Chlumecká

V neděli dopoledne přichází zápas o všechno (kdo vyhraje, udrží A-skupinu). Na Ostravu, stejně jako na všechny ostatní, jsme kvalitně takticky připravení. Bohužel to ale nestačí. Pravdou je, že Ostrava na nás vytahuje asi svůj nejlepší výkon za celý turnaj. Navzdory tomu jsme rovnocenný protivník. Největší rozdíl je v kvalitě servisu. Standardní činnost, kterou trénujeme dlouhodobě a často, nás opouští a nedokážeme se o ni opřít. Naopak Ostrava, která lehce ztrátuje, si věří čím dál víc a my nedokážeme vzdorovat. Ostrava zaslouženě vítězí ve třech setech.

Volejbal Plzeň – VK Dukla Liberec 0:3 (-14, -25, -11)

Střídali: Šebková, Obrtlíková, Stará K

Poslední šance zvrátit sestup. I když od začátku víme, že dost těžká. Nicméně před zápasem je myšlenka jasná. Jdeme to zkusit. Družstva těchto kvalit dají soupeři vždy minimum šancí. To se jasně potvrdilo. Šanci jsme dostali na konci druhého setu. Ale ani vedení 24:21 nám na vítězství v setu nestačí. Z naší strany to bylo vše, co jsme dokázali proti Liberci ukázat. Otázkou je, jak by vypadal další průběh zápasu. Jestli bychom našli morální sílu za stavu 1:1. První a třetí set byl jasně v režii soupeře, a zaslouženě nás porazili 3:0.

Jsem rád, že jsme se konečně dostali do A-skupiny. Byla to pro nás po dlouhé době první konfrontace s fakt kvalitním volejbalem. Je vidět, že když držíme taktické pokyny v obraně, dokážeme ubránit i ty nejsilnější. Nicméně volejbal je útočný sport a obranou se vítězí jen zřídka. Věřím, že tenhle víkend nám pomůže znovu se trošku nakopnout. Nakoukli jsme mezi nejlepší, ale ještě nám chybí pár krůčků, abychom se tam udrželi. Určitě to je v naších silách. Pořád jsme v boji o final six turnaj, a to je snad dostatečná motivace pro nás všechny.

Znovu musím pochválit a poděkovat všem rodičům, kteří vážili dlouhou cestu do Ostravy a přijeli nás podpořit. Věřím, že hráčkám to pomáhá, moc si toho vážíme.