Opět to nevyšlo


VK Hronov – Volejbal Plzeň 3:2 (25:19, 21:25, 25:15, 18:25, 17:15)

Hned na začátku cesty do Hronova nás potkaly dopravní komplikace, díky kterým jsme do haly v Hronově dorazili pět minut před začátkem utkání. Díky čekací lhůtě jsme měli na rozcvičení pouze 15 minut a úvodní set tomu odpovídal. V dalším průběhu jsme předváděli velmi dobrý volejbal, bohužel jsme v útoku nedokázali zužitkovat naši kvalitní obranu v poli a na bloku. Velké množství chyb v tie-breaku a zbrklost nás bohužel připravily o vítězství.

 

VK KP Brno – Volejbal Plzeň 3:1 (25:22, 26:24, 25:27, 25:22)

Proti mladému týmu Brna jsme nezačali dobře, velký problém nám činilo prosadit se proti brněnské obraně a soupeřky si téměř ve všech setech vybudovaly náskok, který jsme se pokoušeli dohnat. Set, kde jsme si naopak vybudovali náskok my, jsme bohužel nedokázali dotáhnout do vítězného konce.

 
David Konečný (trenér):
Páteční utkání v Hronově i přes komplikace s pozdním příjezdem vypadalo velmi dobře. Opět se ale projevila naše nedůraznost v útoku, týmu chybí lídr, který dokáže vzít v klíčových momentech odpovědnost na sebe a pomůže se dostat z těžké situace.Proti Brnu jsme předvedli o poznání slabší výkon, spíše jsme čekali, co nám soupeř nabídne, ten ale vzal otěže zápasu do svých rukou a zaslouženě si dokráčel pro vítězství.


Kateřina Chlumecká (kapitánka):
Zápas s Hronovem nebyl nijak zvlášť ovlivněn naším pozdním příjezdem. Byl ovšem ovlivnět chováním některých hronovských fanoušků, kteří měli za potřebí na nás při jakékoliv příležitosti pořvávat. Celý zápas jsme tomu z mého pohledu dobře vzdorovaly, nicméně na konci, když se zápas přenesl až do tiebreaku (jak už je proti Hronovu zvykem), jsme pod náporem důležitosti zisku bodu a hlavně nesportovním chováním domácích fanoušků podlehly v těsné koncovce.
Druhý výjezd do Brna byl úplně jiný, protože na tribuně sedělo dohromady tak 10 fanoušků, kteří fandili slušně. Brno sice nebylo posilněno o extraligové hráčky, ale jakákoliv sestava Brna je velice silná a my nezvládly ani proti juniorské sestavě vyhrát. Celý zápas se nesl v duchu dotahování se na soupeřky, které si na začátku setu vytvořily náskok a pro nás bylo těžké ho pak dotáhnout, i když jsme k tomu byly ve všech případech blízko. Ve třetím setu jsme sice dokázaly zvítězit, ale o pár minut později jsme v setu čtvrtém prohrávaly 0:7. Tyto okamžiky se nám stávají dost pravidelně, ale pokud bychom se jim vyvarovaly, myslím, že by některé zápasy mohly vypadat výsledkově úplně jinak.