Výhra nad KP Brno nestačila

Volejbal Plzeň – VK KP Brno 3:1 (14:25, 25:22, 25:12, 25:23)

Začátek zápasu s Brnem nám vůbec nevyšel, soupeř nás zatlačil servisem, který jsme bohužel nedokázali jakkoliv přihrát. Obrat přišel v druhém setu, kde jsme dokázali najít mezery v brněnské obraně a zlepšeným podáním a obranou na síti jsme donutili soupeřky k chybám. Tento trend jsme udrželi i po zbytek zápasu a zaslouženě si dokráčeli bojovným výkonem pro vítězství.

Volejbal Plzeň – Sokol Šternberk 0:3 (21:25, 17:25, 14:25)

Do utkání se Šternberkem jsme nastoupili vlažně, nedokázali jsme se chytit na žádné z činností a bojovnost, která nás zdobila předešlé utkání, se vytratila. Celkově to byl velmi nevydařený zápas, Šternberk nehrál úplně nejlepší volejbal, ale náš mdlý a odevzdaný výkon vedl k jasné porážce.

David Konečný (trenér):
Velmi si cením zápasu proti Brnu a kolektivnosti výkonu, kdy jsme se i přes nepodařený začátek dokázali semknout a vybojovat vítězství i za pomoci střídajících hráček. V druhém utkání jsme z nepochopitelných důvodů přestali hrát a soupeř nás přejel.

Julie Blasczyková (kapitánka):
5.11. se konal extraligový turnaj U22 v Plzni. Do úvodního zápasu s Brnem jsme vstoupili s chutí a energií, nedělali jsme chyby a tlačili soupeře. Zápas skončil naší výhrou 3:1. Druhý zápas se Šternberkem se nám nepovedl, dělali jsme hodně zbytečných chyb a chyběla nám energie z prvního zápasu a tak jsme zaslouženě prohráli 3:0.