Postup nahoru v extralize U22

Volejbal Plzeň – VK Lvi Praha 3:0 (29:27, 25:12, 25:22)

Volejbal Plzeň – Volleyball Nymburk 3:1 (22:25, 25:21, 25:21, 25:19)

První utkání proti Lvům Praha jsme začali velmi dobře, dařilo se nám na útoku a také díky bojovnosti v obraně v poli jsme si vybudovali mírné vedení. Soupeř následně kvalitním servisem tento odstup smazal. Tento scénář se několikrát opakoval až do koncovky prvního setu, kde jsme odvrátili dva setboly soupeře a získali první sadu. Zbytek zápasu jsme měli už víceméně pod kontrolou, až na drobné výpadky ve třetím setu jsme s jistotou dokráčeli k vítězství.

Družstvo Nymburka jsme měli pouze nastudované z videí a od začátku bylo vidět, že vzájemná konfrontace nám chybí. Nedokázali jsme si pomoct naší silnou zbraní – servisem a díky množství chyb nás soupeř v úvodu utkání přehrává. Od druhého setu jsme do našeho výkonu vložili více bojovnosti a radosti ze hry, což nám dodalo potřebné sebevědomí v dalším průběhu. Děvčata trpělivě a takticky dobře útočila, začalo se nám dařit kvalitní podání a opět to byla obrana v poli, která nás vždy dostala z úzkých.

David Konečný (trenér):
Do tohoto turnaje jsme šli s jasným cílem postupu do vyšší skupiny. Toto děvčata zvládla na jedničku. V úvodním utkání jsme se ještě trošku hledali zřejmě díky dlouhé zápasové přestávce. Trápili jsme se na příjmu i servisu a vázla nám komunikace na hřišti. Další utkání vypadalo mnohem lépe, začali jsme si každý povedený míč užívat a celková energie a bojovnost na hřišti nám začaly pomáhat. Jsem velmi rád za první splněný cíl v tomto roce, o stejný počin se pokusíme i nadcházející víkend turnaje extraligy U20 v Plzni, který se koná 27.1.-28.1. ve sportovní hale SG.

Julie Blasczyková (kapitánka):
21.1. se konal první turnaj extraligy U22 v letošním roce. První zápas jsme odehrály s týmem Lvi Praha, toto utkání jsme zvládly výborně a vyhrály jsme i přes napínavé koncovky 3:0. Druhý zápas nás čekal s domácím týmem. Nymburk jsme zvládly porazit 3:1 a v zápase jsme ukázaly bojovnost, emoce a trpělivost. Dnešní výkon hodnotím velice pozitivně a znamená to pro nás postup do vyšší skupiny.