Juniorky - Extraliga (2021/2022)

Juniorky - Extraliga (2021/2022)

První „pocovidová“ letní příprava proběhla podle plánu

 

Extraligová sezóna se rozběhla bez omezení a my máme za sebou první přípravné období. Nám to přineslo hned od začátku několik změn v tréninkovém režimu. 

První byla ta, že jsme začali už 26. července. Důvod byl jednoduchý, obětovat týmu extra čas, po dlouhé covidové přestávce. Dobré znamení bylo, že se sešly všechny hráčky, dokonce i ženy. Zadání bylo jasné = pojďme to brát jako příležitost. A od prvního dne to bylo cítit.

Druhá zásadní změna byla v obsahu tréninkového režimu. Vynechali jsme VT v Tatrách a od prvního dne jsme vedle kondičních tréninků, drillovali volejbalové dovednosti. Vše postupně. V silové přípravě od expanderů, přes kettlebelly k železům v posilovně. Dynamika a rychlost od atletiky na oválu, přes schody a oblíbený kopec. Ve volejbale od drillů ve dvojicích přes drilly skupinové, až po týmovou práci v šesticích. 

Skvělé zázemí nám tradičně poskytl areál Lokomotivy Plzeň a Sportovního gymnázia na Skvrňanech. 

Od 18. do 25.8 jsme absolvovali již tradiční VT v Klatovech, kde jsme trénovali společně s našimi kadetkami. Příprava byla doplněná o společné herní a tématické tréninky. Večer jsme poctivě rozebírali naší hru na videu. VT předčilo veškeré očekávání trenérů. 

A co říká o dosavadní přípravě kapitánka Kačka Chlumecká?

„Příprava začala netradičně už 26. července. Hned jsme najely na systém dvou fází, dopoledne kondice a odpoledne jsme trávily v hale 3 hodiny a pilovaly různé volejbalové činnosti. Ačkoliv jsme kvůli pandemii měly půl roku od volejbalu pauzu, s míčem jsme se skamarádily rychle a mohly tak přecházet na složitější cvičení a následně i do samotných šestek. Jelikož jsme nejely do Tater, tento režim jsme celý absolvovaly v Plzni a po třech týdnech jsme odjely na soustředění do Klatov.“

 

První část přípravy ve mně zanechává silně pozitivní dojmy. Od začátku v týmu vládne výborná atmosféra. Náročný program zvládlo družstvo bez výrazných problémů a zranění. Kondičně a hlavně herně se družstvo denně posouvá a proto máme na čem stavět. 

 

Teď už se nastálo přesouváme do haly sportovního gymnázia a přecházíme do druhé části přípravného období, té herní. Hned první zářijový víkend, pořádáme náš tradiční přípravný turnaj, kde tento rok přivítáme družstva z pražských Nuslí, Žižkova, Střešovic a Olympu, dva týmy z Českých Budějovic a juniorky Prostějova. Následovat bude testovací turnaj SCM ČVS, který bude v Brandýse nad Labem. 

 

Hned další víkend pak začíná už 1.liga žen, kde budeme dávat dál výrazný prostor našim mladým hráčkám, které budou vedle svých starších kolegyň sbírat cenné zkušenosti. Věřím, že jim to pomůže v jejich dalším rozvoji. Naše hlavní pozornost se bude upínat k prvnímu kvalifikačnímu turnaji extraligy, který se koná 9-10.10 v Brně. Tam budeme bojovat o co nejlepší umístění s týmy Prostějova, Chodova, Střešovic a Brna. 

Tréninky

Po

SG Skvrňany

10:00 - 12:00

Út

SG Skvrňany

SG Skvrňany

10:00 - 12:00

15:30 - 17:00

St

Bazén - Rege S

Souna - Rege L

14:00 -15:00

14:00 -15:00

Čt

SG Skvrňany

SG Skvrňany

10:00 - 12:00

15:30 - 17:00


SG Skvrňany

SG Skvrňany

12:00 – 13:00

14:30 - 16:00


Kontakty:

Jakub Brečka

Jakub Brečka

Trenér
David Konečný

David Konečný

Asistent trenéra