Extraliga U20 slaví postup

Volejbal Plzeň – VK Madeta České Budějovice 3:0 (25:19 ,25:22 ,25:14)

Na České Budějovice jsme vlétli už od úvodu utkání, kvalitním servisem jsme si připravovali dobré pozice pro obranu a agresivním útokem jsme dohrávali bodové situace. Nejdůležitější bylo, že jsme dokázali udržet konstantní výkonnost po celou dobu zápasu, čemuž soupeř ve třetím setu psychicky úplně podlehl.

Volejbal Plzeň – VO TJ Lanškroun 3:2 (21:25, 25:15, 22:25, 25:14, 15:6)

I třetí vzájemnou konfrontaci v této sezóně jsme zvládli i přesto, že Lanškroun na nás použil naši vlastní zbraň, kterou jsme proti nim v předchozích duelech aplikovali – ulívky. S těmi jsme se potýkali po celou dobu zápasu, v důležitých momentech jsme si však vypomohli dobrým servisem, se kterým si soupeřky nevěděly rady.

Volejbal Plzeň – Volejbal Přerov 2:3 (25:19, 18:25, 25:23, 24:26, 18:20)

V tomto utkání jsme zpočátku velmi dobře bránili, soupeřkám se nedařilo se prosazovat a zaslouženě získáváme první sadu. V druhé sadě se toto dařilo soupeři, vytvořil si náskok a střídající hráčky už jen dokázali korigovat skóre. Po zbytek utkání se ani jedno z družstev netrhlo, ze tří koncovek se nám v nervydrásající druhé části utkání podařilo získat jen jednu, nakonec z toho byla smolná prohra 2:3. I přesto však postupujeme mezi elitu.

David Konečný (trenér):
České Budějovice – zodpovědný a koncentrovaný výkon, první krok k našemu cíli, kterým byl postup do skupiny A.
Lanškroun – trpělivost a víra ve vlastní schopnosti, dobré sebevědomí na servisu.
Přerov – smolný závěr zápasu, skvělý výkon proti aktuálně druhému celku soutěže.
A teď od srdce: Jsem na děvčata nesmírně hrdý, jak k turnaji a jednotlivým zápasům přistoupila. Byla na nich vidět nesmírná chuť jít za cílem, který jsme si nastavili a obětovali tomu opravdu hodně. I přes mírné obtíže, které naše hráčky limitovaly v jejich optimálním výkonu dokázaly, že si na hřišti i mimo něj dokáží pomoct. Toto povýšení kolektivního úspěchu nad ten individuální vytvoří opravdový TEAM. Cením si toho, že i hráčky, které tolik příležitostí nedostaly, byly trpělivé a i nadále pracují na svém zlepšení. Není to vůbec jednoduché, ale jejich role je nedílnou součástí našeho družstva. Nejdřív přijde pláč, a potom radost násobená každou ukápnutou slzou. Kdybych nosil klobouk, smeknu.
 
Jiří Vojík (asistent trenéra):
Chválím celý tým za předvedenou hru, nasazení a v neposlední řadě i konečné první místo našeho domácího turnaje. Stanovený cíl postup do nejlepší skupiny jsme díky týmové práci splnili na 100%. Za mě velká spokojenost a JEDEME DÁL !!!!
 
Julie Blasczyková (kapitánka):
Lednové kolo extraligy U20 se odehrálo v Plzni, na hale SG. První zápas jsme odehrály s Českými Budějovicemi a dokázaly jsme ho vyhrát s přehledem 3:0. Večerní zápas byl s Lanškrounem, soupeř nás hodně tlačil, ale i přesto jsme dokázaly zápas otočit a vyhrát v pátém setu. V nedělním zápase s Přerovem se hrálo o postup do A skupiny, zápas byl hodně vyrovnaný a emočně vypjatý, skončilo to bohužel naší prohrou 3:2, ale i přesto nám tento výsledek přinesl postup do A skupiny. S turnajem jsem hodně spokojená, zvládly jsme to dobře jak psychicky, tak fyzicky.